Muzeum 3

Muzyczna sobota w Muzeum Nałkowskich

W sobotę, 17 października 2015 roku, w 166. rocznicę śmierci Fryderyka Chopina uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum ZS4 im. Marynarki Wojennej RP w Wołominie brali udział w recitalu fortepianowym pani Joanny Ławrynowicz. Program występu obejmował liczne utwory Fryderyka Chopina.

Koncert zaczął się o godzinie 17.00. Recital otwierał utwór „Fantazja – Impromptu cis-moll op.66. Następnie grane były kolejno trzy krótsze walce – Walc As-dur op.69 nr 1, Walc h-moll op.69 nr 2 oraz Walc Es-dur op.18. Po walcach artystka zagrała Nokturn H-dur op.32 nr 1.

W przerwie recitalu pani dyrektor „Muzeum nad Łąkami” – pani Marzena Kubacz opowiedziała słuchaczom m. in. historię związaną z transportem i losami serca Cho-pina, które spoczywa w kościele Św. Krzyża w Warszawie.
W dalszej części swojego występu artystka zagrała cztery mazurki – Mazurka B-dur op.17 nr 1, Mazurka e-moll op.17 nr 2, Mazurka As-dur op.17 nr 3 oraz Mazurka a-moll op.17 nr 4. Recital zamknął utwór Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op.22.

Po zakończeniu koncertu, pianistce uroczyście wręczono bukiety kwiatów, a także zrobiono z nią kilka zdjęć pamiątkowych. Nastąpił również poczęstunek dla uczestników recitalu.

Bardzo dziękujemy pani dyrektor muzeum za zorganizowanie koncertu i możliwość wysłuchania recitalu.

Adam Grudziński kl. IIIm