2018 Marzec Zawody 1

Medale karateków z „czwórki” na zawodach związkowych

Na początku marca w Zamościu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin. Turniej był rozegrany pod patronatem Polskiego Związek Karate prowadzącego szkolenie karateków do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020.

W silnej stawce zawodników z czterech województw: mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego – Hubert Szulim – uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Wołominie zdobył złoty medal. Hubert w drodze do zwycięstwa stoczył trzy bardzo trudne walki z zawodnikami z Lublina, Olecka i Białegostoku. Czekamy teraz na medal Mistrzostw Europy, które odbędą się w maju.

Dwóch młodszych uczniów SP4, którzy na co dzień ćwiczą na szkolnej sali gimnastycznej, walczyło na Mistrzostwach Mazowsza KYOKUSHIN. Maks Zach zajął II miejsce zdobywając tytuł wice mistrza w walkach kontaktowych, a Janek Jurko zaliczył bardzo udany start w konkurencji układów kata.

Więcej informacji na www.kswkyokushin.pl, a poniżej link do relacji filmowej z Mistrzostw Mazowsza 2018, na których Hubert zdobył także złoty medal.