Aktualności ZS4

Matematyka może być fajna!

W dniach 28 – 31 marca 2009 r.  w Szkole Podstawowej nr 3 w Wołominie odbyły się  I Gminne Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia. Celem zawodów jest popularyzowanie zabawowej formy uczenia się tabliczki mnożenia z wykorzystaniem kart matematycznych „Tabliczka Mnożenia” oraz wyłonienie najlepszych uczniów w tabliczce mnożenia.

W zawodach uczestniczyli uczniowie klas  III, IV, V i VI ze szkół wołomińskich, a także Zagościńca, Duczek, Starego Grabia i Majdanu.  W trakcie zawodów „Tabliczkowcy” zmierzyli się w konkurencjach: „Prymus”, „Szeryf”, „Krzyżak” i „Olimpijczycy”. Wszystkie gry wymagają od zawodników dużej sprawności wykonywania działań w pamięci ze szczególnym uwzględnieniem tabliczki mnożenia.

W dzisiejszych czasach zasługuje to na szczególne uznanie, bowiem zdecydowana większość uczniów (a także dorosłych) korzysta z różnego rodzaju „maszyn liczących”, zatem należy podziwiać wszystkich tych, którzy odważyli się stawić na mistrzostwach i zaprezentować swoje możliwości w rachunku pamięciowym.

W Mistrzostwach tych uczestniczyła też reprezentacja naszej szkoły:

• Przemysław Pławski i Michał Szachno (w kategorii klas III – IV)
  • Grzegorz Szlachta i Bartek Olszewski (w kategorii klas V – VI)

Zawodnikami opiekowały się p. Edyta Kaczyńska i p. Ewa Dębska.

W kategorii klas III – IV w konkurencji „SZERYF” I miejsce zajął Michał Szachno z kl. IV a!!! Jesteśmy z niego bardzo dumni!

Gratulujemy serdecznie wszystkim zawodnikom i mamy nadzieję, że wystartujemy znów za rok.

Ewa Dębska