Aktualności ZS4

Michał finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego

Michal Do pierwszego etapu szkolnego w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 –1922. O niepodległość i granice Rzeczpospolitej” w roku szkolnym 2012/2013 zgłosiły się 4 osób z klas III gimnazjum.

Etap I, zgodnie z terminem, przeprowadzony został w szkole dnia 7 listopada 2012 roku.

Do II etapu – rejonowego, który odbył się dnia 19 grudnia 2012 roku zakwalifikowały się 3 osoby: Marta Dowalla, Nikola Staniszewska oraz Michał Żero – Gospodarczyk. Odbył się on w Klubie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Do III etapu zakwalifikowała się tylko jedna osoba – Michał Żero – Gospodarczyk.

Dnia 20 marca 2013 roku Michał zmierzył się z najlepszymi uczniami na Mazowszu. Po kilku dniach oczekiwania na wyniki okazało się, że nasz uczeń, przygotowany pod kierunkiem nauczyciela historii pana Marcina Ligęzy, został FINALISTĄ Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 –1922. O niepodległość i granice Rzeczpospolitej”

Serdecznie gratulujemy! Jesteśmy dumni z kolejnego finalisty w naszej szkole.