Leonardo 6

Maluchy na „Wyspach Leonarda”

Dnia 17.10.2017r. grupy „0” A i B wybrały się na wycieczkę integracyjną do sali zabaw „Wyspy Leonarda”.

Nasze maluchy miały możliwość radośnie spędzić czas podczas zabaw w kolorowych kulkach czy pokonując różne przeszkody. Uczestniczyły również w warsztatach „Mały ratownik”, poznając zasady pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dzieci ćwiczyły m.in. zasady postępowania podczas wypadku, zawiadomienie służb ratunkowych, przeprowadzenie zabiegów resuscytacji na fantomie, ułożenie w pozycji bocznej bezpiecznej. Podczas scenki dramy wczuwały się w rolę zespołu reanimacyjnego służb ratunkowych. Podczas zabaw dzieci zostały wyczulone na sytuacje potencjalnie niebezpieczne i poznały prawidłowe zachowania podczas pobytu w placówkach służby zdrowia lub w sytuacjach nietypowych, jak wypadek czy omdlenie osoby dorosłej lub dziecka. Na koniec zajęć każde dziecko otrzymało pamiątkowy certyfikat „Małego Ratownika”.

A. Gumienna
A. Czuba