MP Szermierka 1

Kuba Kochan i Sebastian Malinowski medalistami Mistrzostw Polski w szermierce na wózkach

W dniach 26-27 listopada 2016 odbyły się Mistrzostwa Polski w szermierce na wózkach. Naszą szkołę reprezentowało dwóch zawodników: Sebastian Malinowski i Jakub Kochan. Zawodnicy startowali w tak zwanym mikście. Polega on na tym, że osoby najbardziej poszkodowane mierzyły się z najmniej poszkodowanymi. W pierwszym dniu zmagań nasi zawodnicy wystartowali we florecie. Zmagania zakończyły się sukcesem. Sebastian Malinowski zdobył brązowy medal, a Jakub Kochan zakończył zmagania jako vice mistrz Polski.

Drugi dzień zmagań zaczął się wcześniej dla Jakuba Kochana. Jako jedyny z naszych podopiecznych wystąpił w turnieju dla dorosłych. Dostał ostrą lekcję od dorosłych. To mu wyszło na dobre, ponieważ kilka godzin później zdobył drugie wicemistrzostwo Polski. Więc te mistrzostwa zakończyły się sukcesem. Oby te osiągnięcia dobrze wpłynęły na dalszą karierę chłopców.