2018 12 21 Jasełka 01

Jasełka

21.12.2018r. w oddziale zerowym odbyła uroczysta Wigilia klasowa. Nasze przedszkolaki przygotowały świąteczną niespodziankę dla swoich Rodziców, Pań Dyrektor oraz zaproszonych Gości. Mali artyści z pełnym zaangażowaniem odtworzyli historię narodzin Chrystusa, wprowadzając tym samym wszystkich w świąteczny nastrój. Dzieci w tematycznych strojach prezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Wcieliły się w role Maryi, Józefa, Aniołów, Pasterzy, Trzech Króli, Dzieci, przybywających złożyć pokłon Panu Jezusowi, narodzonemu w ubogiej stajence.

Śpiewały kolędy i pastorałki z wielką radością.

Po części artystycznej wychowawca klasy oraz Dyrekcja szkoły złożyły najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich obecnych.

Pani Dyrektor wręczyła Dyplomy dzieciom, które wzięły udział w klasowym konkursie świątecznym pt. „Portret świętego Mikołaja”:

• I miejsce otrzymała – Zofia G.
  • II miejsce otrzymał – Jan K.
  • III miejsce otrzymał Borys K.

Wyróżnione zostały prace:

• Zuzanny B.
  • Kamila Sz.
  • Wiktora Sz.

Oczywiście, przywitaliśmy też Gościa specjalnego – Świętego Mikołaja. Święty obdarował małych artystów prezentami, podziękował za wzruszający i piękny występ oraz wykonane portrety. W końcowej części spotkania dzieci podarowały Rodzicom przygotowane karty świąteczne i upominki. Wszyscy zasiedli do poczęstunku oraz wspólnego kolędowania.

Anna Kubiak