Uwierzylem2017 3

III edycja Konkursu Recytatorskiego „Uwierzyłem słowu”

26 maja 2016r. w naszej szkole odbyła się III edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Pisma Świętego „Uwierzyłem słowu”. Tym razem dzieci i młodzież powiatu wołomińskiego recytowała fragmenty psalmów.

Uroczystą galę uświetnili honorowi goście: ks. Bp. Marek Solarczyk, Proboszcz Parafii M.B. Królowej Polski w Wołominie ks. Zygmunt Podstawka, ksiądz Prałat  Józef Kamiński,  Burmistrz Miasta Wołomin Elżbieta Radwan, Starosta Powiatu Wołomińskiego Kazimierz Rakowski oraz aktor Sławomir Doliniec, który zasiadał w komisji konkursowej. Każda recytacja mogła pokazać wielką wiarę w Słowo Boże, które było recytowane.

Naszą placówkę reprezentowało sześcioro uczniów – finalistów szkolnych eliminacji.
Ze szkoły podstawowej usłyszeliśmy recytacje naszych uczennic: Julii Kaczyńskiej (6a), Zuzanny Wilczyńskiej (6a) oraz Julii Stańczak (6a). Z Gimnazjum nr 4 przed komisją wystąpili: Oliwia Borkowska (1L), Dominika Łukijaniuk (3i) oraz Adam Ciesielski (3J). Adam swoją recytacją Psalmu 102 wywalczył 3. miejsce, a Dominika pięknie zaprezentowała Psalm 22 i otrzymała wyróżnienie.

Uczniów do konkursu przygotowały nauczycielki: p. Agnieszka Styś, p. Anna Kanabrocka, p. Agnieszka Rygało i p. Beata Mrozowska.

Wyniki:

Szkoła Podstawowa:

• 1 miejsce ex aequo: Aleksandra Krzemińska i Klara Satora
  • 2 miejsce: Olga Kalinowska
  • 3 miejsce: Zuzanna Kosierb
  • Wyróżnienie: Dominika Żochowska

• 1 miejsce: Julia Dąbrowska
  • 2 miejsce: Karolina Radek
  • 3 miejsce: Adam Ciesielski
  • Wyróżnienie: Dominika Łukijaniuk i Wiktoria Grzeszczuk

Szkoła Ponadgimnazjalna:

• 2 miejsce: Daniel Pawelczuk
  • 3 miejsce: Bartosz Woźniak
  • Wyróżnienie: Anna Zych

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom!

Magdalena Pyrzyńska

Pisali o nas w Wieściach Podwarszawskich