Aktualności ZS4

Harmonogram działań Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołominie w zakresie wsparcia wychowawczego i psychoprofilaktycznego środowiska szkolnego po powrocie do szkoły

ETAP PIERWSZY

1. 19.05.2021 r. spotkanie specjalistów Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w celu opracowania harmonogramu i wyłonienia tematyki spotkań na podstawie zebranych w trakcie codziennej pracy informacji od rodziców.
  2. Zaproszenie specjalistów: psychologów, pedagogów z podległych nam placówek na spotkanie sieci wsparcia i samokształcenia.
  3. 21.05.2021 r. spotkanie ze specjalistami z placówek w rejonie poradni na temat:
    • dobrostanu nauczycieli;
    • problemów pocovidowych młodzieży, dzieci, nauczycieli, specjalistów, dyrektorów;
    • nauka zabaw/gier integrujących/reintegrujących grupy klasowe. – doposażenie uczestników w materiały dotyczące zabaw i gier integracyjnych oraz ćwiczeń pomagających w radzeniu sobie z trudnościami po doświadczeniach związanych z sytuacją pandemiczną do wykorzystania na zajęcia z uczniami.
  1. Konsultacje i porady:
    psychologa Pani Wandy Michalak w każdy poniedziałek w godzinach 800-1100
    pod numerem telefonu 508 300 244 i emailem michalak@ppp.wolomin.pl
    pedagoga Pani Jowity Szabelskiej-Żołnierzak w każdą środę w godzinach 800-1100
    pod numerem telefonu 508 300 244 i emailem j.szabelska-zolnierzak@ppp.wolomin.pl:

• dotyczące problemów emocjonalnych adaptacyjnych po powrocie uczniów do szkoły po nauczaniu zdalnym;
    • pomoc nauczycielom, specjalistom, dyrektorom w organizowaniu  form pomocy psychologiczno-pedagogicznej po uprzednim zdiagnozowaniu problemu;
    • dotyczące powstałych problemów: emocjonalnych, wychowawczych, adaptacyjnych i motywacyjnych, z jakimi spotykają się rodzice/opiekunowie/uczniowie po powrocie dzieci do szkół/placówek;
    • monitoring sytuacji poprzez stały kontakt z placówkami z rejonu działania Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej  w Wołominie.
  1. Do 24.05.2021 r.
    • przygotowanie oferty spotkań – warsztatów dla rodziców oraz przeslanie jej do szkół i placówek;
    • zebranie i dostarczenie w formie linków wykazu pomysłów na zabawy integracyjne, materiałów, webinariów, konferencji dla specjalistów, nauczycieli, rodziców;
    • przekazanie specjalistom z placówek w rejonie działania poradni w Wołominie przykładowej ankiety diagnozującej problemy związane z powrotem do szkół/placówek.
  1. Od 25.05.2021 roku uruchomienie stałego kontaktu mailowego i telefonicznego z pedagogiem Panią Beatą Michalik   michalik@ppp.wolomin.pl oraz 508 300 244 w poniedziałki 1600-1700, środy 1600-1700:
    • pomoc i współpraca w opracowaniu i realizacji programów zajęć reintegracyjnych w placówkach, z rejonu działania Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołominie oraz inne bieżące problemy.
  1. Od 26.05.2026 rokurozmowy wspierające dla uczniów i rodziców/opiekunów – prowadzi pedagog Pani Beata Michalik:
    • zapisy telefoniczne w sekretariacie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.
  1. 06.2021 roku 1700-1900 „CYFROWY ODWYK” – warsztaty dla rodziców odbędą się w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołominie:
    • zapisy telefoniczne w sekretariacie Poradni – w razie dużego zainteresowania istnieje możliwość zorganizowania kolejnej edycji lub na prośbę szkoły/placówki spotkania online na platformie TEAMS.
  1. 06.2021 roku 1700-1900 „JAK MOTYWOWAĆ DZIECI DO SAMODZIELNOŚCI” – rzecz o braniu odpowiedzialności za własne zachowania i obowiązki – warsztaty dla rodziców, które odbędą się w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołominie:
    • zapisy telefoniczne w sekretariacie Poradni – w razie dużego zainteresowania istnieje możliwość zorganizowania kolejnej edycji lub na prośbę szkoły/placówki spotkania online na platformie TEAMS.

Przed warsztatami rodzice wypełnią krótką ankietę dotycząca omawianego problemu.

Pragnę również podziękować za dotychczasową współpracę wszystkim dyrektorom, nauczycielom i specjalistom z placówek oświatowych z rejonu działania Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej  w Wołominie i zachęcam do dalszej owocnej współpracy w tak trudnym dla nas czasie pandemii COVID-19.

Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołominie
Mariola Kacprzak