Euroweek 4

Euroweek 2018

We wrześniu 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 po raz kolejny uczestniczyli we wspaniałej wycieczce językowej – Euroweek. Wzięli w niej udział uczniowie klas siódmych i ósmych oraz trzecich gimnazjum. Miejscem naszego pobytu była Polanica-Zdrój.

Podróż z Wołomina trwała ok. 11 godzin. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody po drodze zatrzymaliśmy się w pięknym Wrocławiu. W Polanicy zakwaterowano nas w trzygwiazdkowym hotelu „Willa Wolność”. Po kolacji dokonaliśmy prezentacji i zapoznaliśmy się z naszymi wolontariuszami – Andy’m , Danielem oraz Annie. Wieczorem bawiliśmy się na Pijama Party.

Drugiego dnia rano wzięliśmy udział w Energizer, czyli porannej gimnastyce. Następnie podczas przedpołudniowego spotkania dokonaliśmy autoprezentacji w języku angielskim. Przedstawiliśmy też oczekiwania i obawy związane z Euroweek’iem. Następnie wylosowaliśmy naszych sekretnych przyjaciół, których obdarujemy prezentem pod koniec wyjazdu. Kolejnym zadaniem było wykonanie i zaprezentowanie własnego wynalazku przez sześcioosobowy zespół. Przed obiadem obejrzeliśmy jeszcze film na temat Kolumbii. Spacer po mieście nieco odświeżył zmęczone umysły i po południu z energią wzięliśmy znów się do pracy. Spotkaliśmy się z wolontariuszami różnych narodowości, z którymi mogliśmy porozmawiać na temat ich krajów, narodowych tradycji, gospodarki, położenia i kultury. Następnie w grupach nagrywaliśmy filmy na Euroweek Movie Night. Emocjonujący dzień zakończyła dyskoteka.

Trzeci dzień był równie aktywny. Andy’ego zastępowała teraz Diana. Wysłuchaliśmy prezentacji o Kanadzie. Potem rozmawialiśmy o dyskryminacji kulturowej i rasowej itd. Następnie musieliśmy wykonać dwa specjalne zadania zgodne z tą tematyką. Pierwszym było zdjęcie osoby, która miała wyglądać na otyłą. Wieczorem, gdy wrócił Andy, musieliśmy zrobić Lip Sync Battle.

Następnego dnia pojechaliśmy na wycieczkę do Kudowy. Zwiedziliśmy Kaplicę Czaszek oraz w Park Zdrojowy. Po obiedzie Andy pokazał nam swoją prezentację o Indonezji. Potem wykonaliśmy kolejne ciekawe zadania. Ostatnim z nich była realizacja własnego programu telewizyjnego. Na koniec rozdaliśmy sobie prezenty i otrzymaliśmy certyfikaty. Ze smutkiem pożegnaliśmy się z Andy’m i Danielem.

W drodze powrotnej jeszcze raz zatrzymaliśmy się we Wrocławiu, żeby zwiedzić Japońskie Ogrody.
Mam nadzieję, że nie był to nasz ostatni Euroweek. To świetna inicjatywa, która zintegrowała uczestników. To też przyspieszony kurs angielskiego, ponieważ musieliśmy prawie cały czas porozumiewać się w tym języku. Ciężko było się rozstać z wolontariuszami, z którymi zżyliśmy się przez te kilka dni.

Oliwia Kowalczyk, kl.8a