1oa Tablica2

Aktywna Tablica – międzyszkolna sieć współpracy

Nasza szkoła w roku szkolnym 2018/19 uczestniczy w programie Rządowym „Aktywna Tablica”.

W ramach działań podjętych w tym programie wyposażyliśmy dwie sale w nowoczesne monitory interaktywne 55 i 75 calowe oraz wprowadzamy na lekcjach działania oparte na technologii informacyjno-komunikacyjnej.

Innym z podjętych działań jest zawarcie porozumienia i utworzenie międzyszkolnej sieci współpracy nauczycieli stosujących TIK w nauczaniu ze szkołami:

• Dwujęzyczną Niepubliczną Szkołą Podstawową NOVUM w Wołominie
  • Szkołą Podstawową nr 7  z Oddziałami Integracyjnymi im. Królowej Jadwigi w Wołominie.

Zapraszamy kolejne Szkoły do podpisania porozumienia i uczestniczenia w sieci.

W ramach współpracy będzie wymiana doświadczeń z innymi nauczycielami poprzez międzyszkolną sieć współpracy nauczycieli stosujących TIK w nauczaniu, a w szczególności:

1. zorganizowanie i udział w co najmniej 3 spotkaniach w ramach międzyszkolnych sieci współpracy nauczycieli,
  2. zorganizowanie w szkole, co najmniej dwóch lekcji otwartych z wykorzystaniem TIK w nauczaniu,
  3. dzielenie się przyjętymi rozwiązaniami i doświadczeniami z innymi nauczycielami przez udostępnianie opracowanych scenariuszy zajęć edukacyjnych
    z wykorzystaniem TIK lub ćwiczeń/zadań interaktywnych lub innych ciekawych pomysłów – przykłady dobrych praktyk

szkolny e-koordynator – Monika Włodarczyk
e-mail: zs4.mw@poczta.onet.pl

Harmonogram prac w roku szkolnym 2018/19 w  SP4

Scenariusze zajęć nauczycieli SP4:

Scenariusze zajęć nauczycieli w sieci międzyszkolnej:

Sprawozdanie z realizacji Rządowego Projektu „Aktywna Tablica”