DP 3

Dzień Papieski w naszej szkole

25 października 2016r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony świętemu Janowi Pawłowi II, zorganizowany w ramach obchodów Dnia Papieskiego.

Akademia przygotowana przez księdza Rafała Jabłkowskiego wraz z jego uczniami, rozpoczęła się od przywitania zebranych i założenia celu spotkania.

Mieliśmy okazję przypomnieć sobie barwną biografię Karola Wojtyły. Uczniowie klasy III gimnazjum – Magdalena Pyrzyńska oraz Filip Dąbkowski, przepięknie przedstawili nam poezję, którą tworzył papież Polak. Dzieci z III klasy szkoły podstawowej zilustrowały nam prawdziwe miłosierdzie przy użyciu piosenki zespołu TGD.

Nie możemy zapomnieć, że jednym z wielu dzieł Jana Pawła II są Światowe Dni Młodzieży. Mieliśmy okazje zobaczyć krótki film właśnie o tym, jak wyglądały one w naszym mieście.

Usłyszeliśmy wypowiedź świętej Matki Teresy z Kalkuty, która mówiła o przebaczeniu i pojednaniu. Warto wspomnieć, że doskonałym przykładem tego jest wydarzenie z życia Karola Wojtyły, kiedy to wybaczył swojemu niedoszłemu zabójcy.

Zobaczyliśmy także krótkie urywki z pielgrzymek papieża do Polski. Myślę, że ten film niezmiernie nas wszystkich wzruszył.

Pani dyrektor – Anna Rakoczy w swojej przemowie mówiła o tym, że:, „Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd. Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj”.

Na koniec wspólnie pomodliliśmy się, a ksiądz Rafał udzielił nam błogosławieństwa.

Myślę, że to wydarzenie niesamowicie nas zjednoczyło. Pozwoliło nam przypomnieć sobie tak wspaniałego człowieka, jakim niewątpliwie był Jan Paweł II. Wielu z nas wzięło sobie jego słowa do serca i będzie stawiało go za wzór.

Dominika Łukijaniuk z kl. III i