Aktualności ZS4

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Na pamiątkę powołania przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej dzień 14 października został ustanowiony świętem popularnie nazwanym Dniem Nauczyciela.

Z tej okazji w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbyły się uroczyste obchody. Poprowadziła je pani dyrektor ZEASiP Halina Bonecka, która powitała licznie przybyłe grono pedagogiczne, księży, przedstawicieli prasy oraz burmistrza Wołomina Jerzego Mikulskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Żelezika i innych przedstawicieli samorządu.

Na początku zgromadzeni goście wysłuchali wspomnienia o nauczycielach, którzy już odeszli. Następnie rozpoczęła się część oficjalna: przemówienia oraz wręczanie nagród, dyplomów i pochwał. Wyróżniono najbardziej zasłużonych nauczycieli
i wychowawców, w tym także reprezentantów naszej szkoły. Nagrody burmistrza otrzymały m.in. pani dyrektor Małgorzata Posmyk i pani Anna Zakrzewska, natomiast okolicznościowymi medalami z okazji 91. rocznicy nadania Wołominowi praw miejskich odznaczone zostały nauczycielki emerytowane pani Teresa Zachaj – ZS nr 4 i pani Krystyna Kaczulo – SP nr 1. Doceniono również pracę i zaangażowanie rodziców wręczając dyplom m.in. pani Beacie Czajce – przewodniczącej Rady Rodziców naszej szkoły.

W tym roku nasza szkoła włączyła się w organizację obchodów w Domu Kultury. Uroczystość uświetniły piękne dekoracje wykonane przez panią Annę Krzyżanowską i Renatę Rudzińską, a także nastrojowy akompaniament pani
Anny Zakrzewskiej.

Po części oficjalnej młodzież z Zespołu Szkół w Czarnej przedstawiła „Wizję szkoły w 3000 roku”.

Okolicznościowy tort, na który zostali wszyscy zaproszeni, zakończył tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Agnieszka Piasecka

Przeczytaj o uroczystości na stronie Urzędu Miasta Wołomin.
Zobacz list gratulacyjny