Djo 2016 4

Dzień Języków Obcych

Dnia 29 kwietnia 2016r. na sali gimnastycznej w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Języków Obcych.

Uczniowie klas I-III oraz IV-VI szkoły podstawowej, a także niektórzy uczniowie gimnazjum przygotowali ponadgodzinne przedstawienie, podczas którego zaprezentowali swoje umiejętności w języku angielskim, francuskim oraz rosyjskim.

Uroczystość rozpoczęły klasy I-III, opowiadając o Wielkiej Brytanii,  śpiewając piosenki i recytując wiersze w języku angielskim. Następnie klasy IV-VI zaśpiewały piosenki angielskie solo oraz w grupie, prezentując ciekawy układ taneczny. Na koniec klasy gimnazjalne ciekawie opowiedziały o Francji i Rosji, po czym zaśpiewały piosenki. Największe poruszenie wzbudził przezabawny występ grupy gimnazjalistów śpiewających rosyjskie techno. Całą uroczystość uświetniła oczywiście obecność Dyrekcji, grona pedagogicznego, uczniów, a nawet rodziców. Warto również wspomnieć, że po apelu uczniowie klas I-III przygotowali poczęstunek z angielskimi wypiekami i herbatką.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i miłą współpracę. Nie możemy się już doczekać Dnia Języków Obcych za rok!

Katarzyna Wołowska