Dzh 2022 06 01 002

Dzień Dziecka z Patronem

W dniu 1.06.2022r. dzieci z klas 1-4 obchodziły Dzień Dziecka z Patronem Marynarką Wojenną RP.  Dywizjon Zabezpieczenia Hydrograficznego w Gdyni reprezentowali:

  • mat Sebastian Smolarek
  • mar Dawid Speina

Dziękujemy za spotkanie oraz przeprowadzone ciekawe zajęcia.

Klasa 1i na spotkaniu z marynarzami nauczyły się jak bezpiecznie korzystać z kapoka, maski przeciwgazowej. Uczyły się wiązać węzły i ratować tonącego. Poza spotkaniem z marynarzami odwiedziły Dom nad Łąkami Zofii Nałkowskiej. Zwieńczeniem pełnego atrakcji dnia były lody w Lodziarni nad łąkami.

Monika Rudzińska

Klasa 1b po raz pierwszy miała okazję spotkać się z przedstawicielami Patrona Szkoły – Dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego z Gdyni. Dzieci dowiedziały się ciekawych rzeczy o umundurowaniu i służbie marynarzy. Wzięły też udział w zabawie sprawnościowej, którą przygotowali. Dzieciaki zasypały gości mnóstwem pytań. Marynarze dzielnie stawili im czoła.

Joanna Szczerbiak