Eko2

Działalność Zielonych Klas w Zespole Szkół nr 4 w Wołominie

Od kilku lat w naszej szkole funkcjonują klasy, które realizują programy ekologiczne. Działalność tych klas opiera się na współpracy z Wydziałem Ochrony Środowiska i Obszarów Wiejskich Urzędu Miasta Wołomin. Warunkiem pomyślnej współpracy jest akceptacja programu opracowanego przez opiekuna.

W tym roku, dn. 27.04 uczniowie klas IVa i Ib pod opieką p. J. Gołaszewskiej poznawali fascynujący i niezwykle zróżnicowany świat zwierząt. Podczas programu „Królestwo zwierząt” w Cinema Park towarzyszyli ptakom w ich corocznych migracjach i brali udział w podwodnej podróży po głębinach mórz i oceanów. Uczniowie poznali także warunki panujące w dżungli amazońskiej oraz dowiedzieli się nowych informacji na temat życia zwierząt w innych nietypowych ekosystemach. Dzieci dowiedziały się również o sposobach ochrony środowiska i ich ogromnym znaczeniu dla całej ludzkości.

Dzięki interaktywnej formie przekazu informacji i zaangażowaniu wszystkich swoich zmysłów, uczniowie przeżyli niezwykłą przygodę i w przyjemny dla nich sposób przyswoili wiele cennych wiadomości.

Jedna z naszych uczennic, A. Rudzińska, podczas turnieju zdobytej wiedzy uzyskała II miejsce na 82 znajdujących się na sali uczestników.

info: J. Gołaszewska
foto: Agnieszka Styś