2017 05 22 PRL 003

Czar PRL-u

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 3k gimnazjum wraz z wychowawczynią p.M.Włodarczyk i p.B.Włodarek odbyli podróż w czasie, wybierając się do Muzeum PRL-u w Warszawie. Uczniowie mieli możliwość usłyszeć od pani przewodnik odrobinę historii, a także zobaczyć, na małym metrażu, unikalną przestrzeń stanowiącą autentyczne tło, tak bardzo bliskiej, a zarazem już odległej epoki w której dorastali ich rodzice i dziadkowie. Młodzież mogła obejrzeć pamiątki, rekwizyty codziennego użytku i zabawki, które pewnie w obecnych czasach można znaleźć w nie jednej piwnicy.

Po krótkiej wycieczce w przeszłość, grupa udała się do kina Promenada na film „Chata”.

Była to piękna lekcja na podstawie poruszającej opowieści o niezwykłej podróży, która pozwala zrozpaczonemu ojcu na nowo odnaleźć sens życia i odkryć ostateczną prawdę o miłości, stracie i przebaczeniu.

Monika Włodarczyk