Aktualności ZS4

Cykl spotkań z Patronem rozpoczęty

Dnia 18 września 2009 roku uroczyście rozpoczęto cykl spotkań uczniów i grona pedagogicznego z Przedstawicielami Marynarki Wojennej RP.

Dzieci klas II i IV szkoły podstawowej oraz młodzież klas II gimnazjum będą uczestniczyć w comiesięcznych szkoleniach prowadzonych przez Przedstawicieli Dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego Marynarki Wojennej RP.

Na pierwsze spotkanie z uczniami i nauczycielami przybyli:

• kmdr Hieronim Kubera – w latach 1954-57 dowódca ORP Błyskawica
  • Alina Sokołowska – żona śp. kp Marynarki Wojennej RP Zygmunta Korwin Sokołowskiego, inicjatora nadania szkole zaszczytnego imienia MWRP
  • kmdr Dariusz Kolator – dowódca Dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego MWRP
  • por Dominik Iwen
  • ppor Paweł Talaga
  • ppor Karol Grzelak
  • ppor Piotr Gral

Pierwsze zajęcia – “Marynarka Wojenna RP – historia i teraźniejszość”.

O tym wydarzeniu pisało „Życie Powiatu Wołomińskiego” Nr 154 z 24 września 2009 roku – przeczytaj artykuł

SPROSTOWANIE DO ARTYKUŁU „ŻYCIA POWIATU WOŁOMIŃSKIEGO” – w części oficjalnej pani dyrektor Posmyk mówiła o uroczystości 90-lecia odtworzenia Marynarki Wojennej, na której byli przedstawiciele naszej szkoły, a nie o 90-leciu istnienia naszej placówki. Nasza szkoła obchodzi w tym roku 74-lecie swego powstania.

Anna Zakrzewska