2022 Chrzest 019

Chrzest Morski klas 4

W naszej szkole morskim tradycjom ponownie stało się zadość

Po dwuletniej przerwie, z powodu pandemii, znowu zaszumiało w Wołominie Morze Bałtyckie. Kolejny chrzest morski czwartoklasistów w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marynarki Wojennej RP w Wołominie za nami.

Uroczystości odbyły się 18 października 2022 roku w sali gimnastycznej. Całą imprezę przygotowali członkowie szkolnego koła Ligi Morskiej  i Rzecznej pod opieką p. Marioli Sobolewskiej i p. Beaty Mrozowskiej.

Uczniów klas 4i, 4a, 4b i 4c wspierali: dyrekcja szkoły – p. Anna Rakoczy, p. Zofia Saks i p. Monika Włodarczyk oraz wychowawcy – p. Agata Kopania, p. Marlena Kurek i p. Małgorzata Czeżyk-Czyżycka, p. Beata Mrozowska i Łukasz Bakun.

Po uroczystym przemówieniu pani dyrektor, sala szybko wypełniła się diabłami morskimi, którzy pomalowali nosy czwartoklasistów na kanarkowy kolor, żeby nie zapomniały, że są żółtodziobami. Następnie Tryton zapowiedział świetną zabawę. Zaraz po tym rozległy się fanfary i dostojnie wkroczyła królewska para. Neptun i Salacja przybyli kolejny raz aż z Morza Bałtyckiego specjalnie po to, żeby wziąć udział w tej niezwykłej uroczystości.

Potem nadszedł czas na emocjonujące zmagania klas o laur zwycięstwa. Pierwszy odbył się konkurs artystyczny, podczas którego uczniowie pochwalili się umiejętnościami wokalnymi i przy akompaniamencie muzycznym śpiewali piosenki żeglarskie. Następnie w postaci kalamburów zawodnicy sprawdzali swoją wiedzę z zakresu: historii Marynarki Wojennej, fauny i flory morza oraz tradycji naszej szkoły. Neptun i Salacja cieszyli się, widząc, jak dobrze przygotowali się do chrztu czwartoklasiści.

Następne zadania miały charakter sportowo – żeglarski. Uczniowie wiązali węzły żeglarskie i przedmuchiwali łódeczki na koniec pojemnika z wodą. Najwięcej emocji wzbudziło jednak tradycyjnie przeciąganie liny, gorąco dopingowane przez wychowawców i kolegów. Organizatorzy próbie poddali także wychowawców. Musieli oni zjeść beż użycia rąk zawieszone na nitce ciastko z glonów morskich, które upiekła sama Salacja.

Wszystkie zespoły klasowe wykazały się siłą charakteru i sportową postawą. Najważniejsze jest jednak to, że wszyscy uczniowie zaliczyli pozytywnie wszystkie próby.

Na koniec przed królewską parą czwartoklasiści wypowiedzieli rotę ślubowania morskiego. Następnie Dyrekcja i Neptun przy pomocy wioseł pasowali ich na wilki morskie, a wychowawcy rozdali glejty z nowymi morskimi imionami. Po południu wszyscy uczniowie szkoły bawili się na dyskotece.

Beata Mrozowska

Podczas akademii wykorzystano część sprzętu nagłaśniającego i audio-video zakupionego w ramach Laboratorium Przyszłości.