2015 06 Czytanie 04

Cała „Czwórka” czyta dzieciom

XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Wielkie Czerwcowe Czytanie rozpoczęło się 1 czerwca prezentem dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Było to spotkanie ze starszymi koleżankami i kolegami z gimnazjum, którzy czytali młodszym koleżankom i kolegom przygotowane przez siebie książeczki.

2 czerwca odwiedził nas Pan Maciej Łoś – radny Miasta Wołomin. Zebranym uczniom klas trzecich zaprezentował bardzo ciekawą książkę opowiadającą o przygodach grupy przyjaciół z podwórka – „Piątka z ulicy Zakątka”. Rozmawiał także o tym, jak ważna jest przyjaźń w życiu każdego z nas.

3 czerwca klasy pierwsze wysłuchały opowieści o duchach przedstawionej przez Panią Elżbietę Radwan – Burmistrza Wołomina. Oprócz zabawnej historii z duchami Pani Burmistrz miała jeszcze jedną niespodziankę dla dzieci. Był to słodki prezent z okazji Dnia Dziecka.

3 czerwca uczniowie klasy I c zaprosili Mamy do głośnego czytania. Dzieci zaprezentowały przedstawienie „Za co kochamy nasze mamy”. W podziękowaniu w imieniu zebranych Mam Pani Monika Łobodzińska przeczytała fragment książki „Piątka z ulicy Zakątka”.

5 czerwca już w wakacyjnym nastroju odwiedziła naszą szkołę pani Ksenia Łukanowska – kierownik Inspektoratu ZUS w Wołominie. Uczniowie klas drugich usłyszeli, w jaki sposób Mikołajek – bohater cyklu, którego autorem jest Rene Goscinny – i jego rodzina planują letni odpoczynek. Nie zawsze jest to łatwe, ale ileż przyjemności niosą wakacje.

Cieszymy się, że odpowiedziano na nasze zaproszenia i włączono się do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Katarzyna Kadzidłowska
Magdalena Łoś