Bombkolandia 5

Bombkolandia

28.11.2017r. klasy 0A, 0B oraz 2A odwiedziły Bombkolandię, gdzie czekały na dzieci różne atrakcje.

Na początku dzieci dowiedziały się jak powstają szklane ozdoby choinkowe, obejrzały małą wzorcownię z wyeksponowanymi wzorami ręcznie malowanych ozdób choinkowych i zobaczyły jaką pracę trzeba wykonać by powstała bombka. Każde dziecko miało możliwość spróbowania ze szklanej rurki wydmuchać bombkę. Następnie dzieci samodzielnie ozdabiały bombki, które zapakowane w pudełeczka, zabrały do domu.

Kolejną atrakcją była Poczta Świętego Mikołaja – dzieci rysowały lub pisały list do Świętego Mikołaja, który wrzucały do skrzynki pocztowej. Następnie dzieci dowiedziały się co to jest Urządzenie do Mielenia Złych Uczynków, spisały złe uczynki na kartce i wrzuciły je do czarodziejskiej skrzyni, która zniszczyła grzeszki i wysłała je w zapomnienie. Na dowód tego uczniowie otrzymali „Certyfikat Anulowania Złych Uczynków”.

Na zakończenie odbyła się wizyta w Gabinecie Świętego Mikołaja, gdzie dzieci miały możliwość rozmowy z Mikołajem oraz otrzymały świątecznie upominki.

Ta wycieczka była niesamowitym przeżyciem dla każdego dziecka. Oby na długo pozostała w pamięci.

Aleksandra Gumienna
Anna Czuba