Bezp 1

Bezpieczeństwo najważniejsze!

24.10.2017r. dzieci z grup „0” A i B oraz klasy IIId gościły przedstawicieli Straży Miejskiej w Wołominie.

Pani Katarzyna Makowska przeprowadziła pogadankę na temat „Bezpieczeństwa na ulicy, w szkole i w domu”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię, dlaczego ważne jest noszenie odblasków, jak zachować się podczas kontaktu z osobą obcą, oraz, że nie wolno podchodzić do obcych psów.

Dzieci wzięły także udział w zabawie ruchowej „Uwaga! Pies!”, podczas której uczyły się, pozycji „żółwia”, którą należy przyjąć podczas ataku psa, aby zniwelować jego skutki.

Na koniec dzieci wręczyły na ręce p. Makowskiej podziękowanie za przeprowadzoną lekcję, a funkcjonariusze odwdzięczyli się upominkami w postaci kolorowanek o bezpieczeństwie i balonów.

A. Gumienna
A. Czuba