„Bal na Olimpie” w naszej szkole

Dnia 26 listopada 2015r. w Zespole Szkół nr 4 im. Marynarki Wojennej odbył się „Bal na Olimpie”. Miał być on miłym i radosnym akcentem przed Adwentem. Został zorganizowany dla uczniów klas pierwszych gimnazjum, którzy skończyli na lekcjach języka polskiego kurs literatury starożytnej. Opiekunami i inicjatorami zabawy integracyjnej byli wychowawcy – p. Anna Kanabrocka, p. Mariola Sobolewska, p. Michalina Duś – Nowicka oraz polonistka p. Beata Mrozowska.

„Bal na Olimpie” odbył się w stołówce szkolnej. Szkoła zapełniła się pięknymi greckimi boginiami oraz przystojnymi bogami i herosami. Szkoda jednak, że nie wszyscy uczniowie przebrali się za bohaterów starożytnych mitów.

Na początku dwie dziewczyny z klasy 1k – Zuzanna Salwocka i Natalia Sergel, które przedstawiły ciekawą anegdotkę z życia mieszkańców Olimpu. Wszyscy bardzo dobrze się bawili przy muzyce „didżejki” Julii Szachno z kl. 1k. Z okazji zbliżających się Andrzejek wychowawczynie zorganizowały wróżby, np.  losowanie przyszłego męża dla dziewczyn, a żony – dla chłopców. Na koniec wybrano Króla i Królową „Balu na Olimpie”, którzy zachwycili wszystkich oryginalnym strojem.  Korony zwycięzców otrzymali: piękna Afrodyta – Weronika Wojtera i dostojny Neptun – Adrian Tokarski – oboje z klasy 1m.

Impreza zakończyła się o godzinie 19.00. Opuszczaliśmy salę zmęczeni, ale i radośni. Było bardzo miło i mamy nadzieję, że „Bal na Olimpie” stanie się tradycją naszej szkoły.

Julia Leonowicz
Gabriela Sobczak kl. 1m