Abc 1

ABC mediów, czyli o narodzinach mediów z Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie

12.05.2017r. klasy 0a i 2d brały udział w lekcji multimedialnej dotyczącej powstawania na świecie mediów, tj. prasy, radia, telewizji, internetu.

Uczniowie mieli możliwość wysłuchania wykładu prowadzonego przez profesjonalnego aktora wraz z prezentacją multimedialną wybranych środków przekazu. W trakcie zabaw prowadzonych przez prowadzącą dzieci odgrywały rolę małych animatorów, co przyniosło im wiele satysfakcji. Poznały niezrozumiale słownictwo medialne, a także znaki, które pozwolą im korzystać z programów przeznaczonych tylko i wyłącznie dla dzieci. Miały możliwość obserwacji wpływu mediów na życie społeczne oraz postrzegania świata poprzez media.

W dalszej części programu wspólnie przeżywaliśmy przygody z bohaterami filmu dla dzieci „HOME”.

Anna Kubiak