2017 09 25 Grabowo 02

Leśna wyprawa do Grabowa

Dnia 25 września 2017r. klasy 4a i 4c Szkoły Podstawowej nr 4 pod opieką p. Agaty Kopanii, p. Moniki Włodarczyk i p. Olesi Baliszewskiej wybrały się na wycieczkę eukacyjno-integracyjną do Grabowa.

Podczas wizyty w „Mazowieckim Zaścianku” uczniowie wzięli udział w zajęciach „Od ziarenka do bochenka”, gdzie mieli okazję zobaczyć i nauczyć się rozpoznawać różne rodzaje zbóż oraz przyjrzeć się pracy narzędzi niezbędnych do przemiału ziaren na mąkę, a następnie z własnoręcznie uzyskanej mąki upiekli swój pierwszy chleb, który smakował wyśmienicie.

Jedną z atrakcji w gospodarstwie edukacyjno-agroturystycznym była przejażdżka wozem oraz spacer po lesie i wspólne zbieranie grzybów, a było ich dużo…

Po powrocie z przejażdżki, korzystając z pięknej słonecznej pogody były gry i zabawy na świeżym powietrzy i przy ognisku oraz pieczenie kiełbasek.

Monika Włodarczyk