2015 Hubert Na Podium

2 medale w Pucharze Europy

2 medale uczniów Zespołu  Szkół Nr 4 w Wołominie na PUCHARZE EUROPY KARATE KYOKUSHIN

5 grudnia w Katowicach odbył się Puchar Europy Juniorów, w którym wzięło udział 400 zawodników.
Obok reprezentantów Polski w turnieju uczestniczyli zawodnicy z Rosji, Ukrainy, Francji, Rumunii, Czech, Izraela, Turcji, Niemiec, Czech, Bułgarii, Węgier, Białorusi, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii
i gościnnie z Nowej Zelandii.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Wołominie zdobyli 2 medale. W najmłodszej kategorii Bartek Kazimierczak zdobył srebrny medal pokonując w eliminacjach reprezentanta Rosji. W finale Bartek musiał uznać wyższość zawodnika z Ukrainy, który wyprowadzał bardzo silne techniki ręczne i nożne.

Trudną drogę do miejsca na podium miał Hubert Szulim, który dwie walki eliminacyjne wygrał po dogrywkach z Węgrem i Niemcem poprzez przewagę techniczną oraz punktową.
Ostatecznie Hubert zdobył brązowy medal nieznacznie ulegając w półfinale koledze z reprezentacji Polski.

Miłym zakończeniem turnieju była dekoracja medalistów, podczas której nagrody i puchary dla najlepszych wręczył dyrektor światowej organizacji Kancho Shokei Matsui. Zawody były podsumowaniem długotrwałych przygotowań i wyczerpujących startów młodzieży UKS Karate Wołomin w 2015 roku, który na co dzień trenują na sali gimnastycznej ZS nr 4 we wtorki i czwartki o godz. 16.30.