Aktualności ZS4

Tygodnia Bibliotek pt. „Świat w jednym miejscu”

 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach Tygodnia Bibliotek pt. „Świat w jednym miejscu”, w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wołominie, ul. Ogrodowa 1A.

W programie:

  • 8 maja (niedziela) g. 12.00, spacer w „Lesie Nasfeterów”, spotkanie z leśnikiem i oprowadzenie po miejscu, w którm stał dom Rodziny Nasfeterów – patronów biblioteki.
  • 9 maja (poniedziałek) g. 18.00, Literacki Wehikuł Czasu, pokaz strojów z epoki, Adam Mickiewicz i „Pan Tadeusz” oraz Henryk Sienkiewicz i „Trylogia”.
  • 10 maja (wtorek) 17.30, spotkanie z Ryszardem Czajkowskim, dziennikarzem, znanym podróżnikiem, prowadzącym program TVP „Przez lądy i morza”, autorem książek  – prezentacja z podróży po najdalszych zakątkach świata.
  • 11 maja (środa) g. 17.30, w nawiązaniu do sytuacji na Ukrainie spotkanie z poezją polską na Ukrainie, prof. Oskar Czarnik – literaturoznawca, profesor nauk humanistycznych. Prezentacja wierszy przez młodzież. Spotkanie z oprawą muzyczną wykonywaną przez uczniów.
  • 12 maja (czwartek) g. 17.30, spotkanie z byłym pracownikiem ONZ i Ambasadorem Polski Tadeuszem Strojwąsem, na temat podejmowanych działań pokojowych przez ONZ w związku z sytuacją na Ukrainie, wprowadzenie do literatury dotyczącej budowania pokoju.

Wydarzenie pod Patronatem Honorowym Starosty Wołomińskiego Adama Lubiaka.

Wstęp na wydarzenia bezpłatny.

Krzysztof Kudera
Dyrektor Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Heleny i Stefana Nasfeterów w Wołominie
ul. Ogrodowa 1A
05-200 Wołomin
tel +48 22 776 22 09
www.pbp.wolomin.pl